Elementy

16. ledna 2011 v 14:49 |  naruto info
Ninjovo Jutsu se liší druhem, množstvím Chakry a elementem. Všech pět hlavních elementárních stylů jsou také názvy pro pět Velkých Shinobi Zemí: Ohen, Vítr, Blesk, Země a Voda. Každý ninja má potenciál k využití jednoho elementu a případně jich může mít i více. K zjištění elementu se používá speciální papír. Papír pochází ze stromů, které jsou speciálně pěstovány, udržovány a živeny Chakrou. Když ninja nechá projít Chakru tímto papírem, tak zjistí jakou má podstatu elementu. Pokud má ninja bleskovou podstatu, tak se papír zmuchlá, pokud větrnou, tak se papír roztrhne na dva kusy, jestliže ohnivou, tak papír shoří, při vodní zvlhne a při zemní se rozpadne. Například Kakashi je náchylný pro bleskovou, zatímco Sasuke je jak bleskový typ, tak i ohnivý, protože ohnivé techniky jsou specialitou Uchihů.

Těchto pět elementů proti sobě tvoří silný a slabý vtah. Ohen je silnější než vítr, takže když se proti ohni použije vítr, tak se ohnivá technika ještě více zesílí a může se obrátit proti uživateli. Vítr je zase silnější než blesk. Blesk je silnější než země a země je silnější než voda. Voda je zase silnější než ohen.

Pět elementů


  • Katon 火遁
Oheň: Katon neboli Ohňivý element má formu ohně a plamených útoků. Těmito útoky jsou obvykle ohnivé koule nebo plamen, který se postupně rozšiřuje. Oheň se většinou v boji používá jako útočný element.
  • Fuuton 風遁
Vítr: Fuuton neboli Větrný element, probíhá ve formě větrného útoku. Často se využívá k velkým poryvům větru nebo velkých bouří. Vítr je většinou útočný element a je dobrý pro boj zblízka nebo na střední vzdálenost.
  • Raiton 雷遁
Blesk: Raiton neboli Bleskový element, probíhá ve formě elektřiny a bleskových útoků. Když se použije ve spojení s kovovými zbraněmi, tak se jeho síla ještě více zesiluje. Blesk je dobrý pro boj na střední a dalekou vzdálenost.
  • Doton 土遁
Země: Doton neboli Zemní element na sebe bere podobu zemních a bahnivých útoků. Tyto útoky mohou být vyrobeny z bláta nebo se ninja díky tomuto elementu může zamaskovat pod zemí, aby porazil svého soupeře, který stojí na povrchu. Země také může měnit tvrdost předmětů, takže se pomocí tohoto elementu dá ze země vyrobit něco tvrdého jako ocel nebo něco měkkého jako hlína a jíl.
  • Suiton 水遁
Voda: Suiton neboli Vodní element má formu útoků založenou na vodě. Voda se dá k obraně využít jako vodní stěna a k útoku se dá ztvarovat do velkých pohyblvých proudů. Voda je také velmi rozmanitá, pokud jde o tvar, který chce uživatel vytvořit.

Další elementy

  • Mokuton 木遁
Dřevo: Mokuton neboli Dřevní element, probíhá ve formě dřevních útoků a obrany ze dřeva. Tento element je skrytá technika, která je jedinečná, protože ji využíval První Hokage a také ti, kteří mají jeho geny. Mokuton se vytváří prostřednictvím souběžného používání Vodního elementu a Zemního elementu.
Hyouton 氷遁
Led: Hyouton neboli Ledový element, probíhá ve formě ledových útoků a obrany z ledu. Tento elementární styl používal Haku a ninjové ze Skryté Sněžné, nicméně v manze bylo uvedeno, že tato schopnost byla jedinečná a mohl ji používat pouze Hakův rodokmen. Hyouton je tvořen využíváním Vodního elementu a Větrného elementu.
  • Youton 溶遁
Láva: Youton neboli Lávový element, probíhá ve formě lávových útoků a obrany z lávy. Tento jedinečný styl byl používan Jinchuurikim, který měl v sobě Čtyřocasého démona a tento Jichuuriki vytvořil tento element sám. Youton je tvořen používáním Zemního elementu a Ohnivého elementu. Bohužel tento element nebyl v manze a anime ukázán, takže se o něm neví příliš informací. O tomto elementu se zmiňuje Kisame, který se s Jinchuurikim utkal.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 izma izma | Web | 16. ledna 2011 v 14:59 | Reagovat

Hezká článek :-)  :-)

2 Setiel Arakum Setiel Arakum | Web | 19. ledna 2011 v 9:05 | Reagovat

Užasný článok. :-P  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Můj adoptík
55446546